Csodálatos bonsai kiállítás fotóit kaptuk Japánból Tóth Enikő olvasónktól. Sok a félreértés a bonsainok körül. Van aki speciális, különleges növényeknek gondolja őket, mások pedig azon lepődnek meg, hogy a mininövények képesek virágba borulni. A csodálatos videó bemutatásán túl most ezeket a tévhiteket is eloszlatom és elmondom mi a bonsai valójában.
Hoztam nektek egy kulonlegességet. Japánban járva egy hiroshimai kert egyik teaházában épp egy bonsai kiállítás nyílt. Olyan gyönyörű!
– ajánlotta a figyelmünkbe a gyönyörű fotókat Tóth Enikő.
Mi a bonsai?
A japán virágrendezés művészete, az ikebana után ideje megismeskedni a bonsainokkal is.
A tálban, lapos edényben nevelt bonsait sokan egy külön növényfajnak gondolják. Valójában sokféle növényből kialakítható forma. Leegyszerűsített megfogalmazásban a bonsai a természet miniatűr ábrázolása, általában egy öreg fa, vagy facsoport kicsinyített, élethű mása.
Tévhit az is, hogy a bonsaik nevelése természetellenes. A növényt nem sanyargatják, nem használnak különféle vegyszereket azért, hogy kicsi maradjon. A növényt szakértelemmel és gondoskodással nevelik, a genetikai állománya ugyanaz marad. A növény törekszik a fajfenntartásra, ezért fajtától függően virágba borul és termést is hoz. A nevelés sikere a metszésben és a megfelelő mennyiségű tápanyag biztosításában rejlik.
A bonsai-nevelés évszázados hagyomány, Kínából és Japánból származó természetközeli kertészeti kultúra. Legfőbb mestereit művészekként tisztelik. Japánban egy életfilozófia: az ember és természet harmóniáját szimbolizálja. Egy család vagy közösség generációkon keresztül odaadó gondoskodással nevelgeti a növényt egészen fiatal korától.
Úgy tartják, hogy a bonsai-nevelés megtanít a természet megértésére, szeretetére, és békét varázsol az ember szívébe.
Csodálatos bonsai kiállítás videón
Nagyon köszönöm a csodálatos fotókat Tóth Enikőnek!