Gyomorgörcs ellen régóta elterjedt a borsmentalevél teák alkalmazása. A borsmentalevélből készült teafőzet jótékony hatással lehet a gyomorra, emésztésre. Például étkezés előtt fogyasztva segíthet a felhasi fájdalom, gyomorfeszülés, telítettség érzés megelőzésében. A borsmentalevél teát a népi gyógyászatban a gyomorgörcs oldására vagy hasi görcsoldásra is alkalmazzák. Régen, a modern orvostudomány kialakulása előtt szinte bármilyen panasz esetén a gyógynövények, gyógyteák hatását ismerve és alkalmazva enyhítették a tüneteket, vagy támogatták a gyógyulást. Napjainkban is egyre jellemzőbb, hogy 1-1 panasz megjelenése esetén először természetes megoldást keresünk.
Gyomorgörcs ellen – Borsmentalevél hatása
Életünk során szinte mindannyian megtapasztaljuk milyen egy enyhébb vagy erősebb gyomorgörcs, gyomorfájás, gyomorszáj görcs. Sokszor semmilyen szervi elváltozás nincs a háttérben, mindössze a stresszes életmód, a rendszertelen és egészségtelen táplálkozás, a rohanó életmód következménye a hasgörcs.
Sajnos vannak, akik rendszeresen, vagy tartósan szenvednek a kellemetlen tünetektől, a puffadástól, feszítő érzéstől, gyomorgörcsöktől, hasi görcsöktől. Természetesen léteznek hasi görcsoldó gyógyszerek is, de a szervezet számára előnyös lehet, ha első körben egy hatásos borsmentalevél teát fogyasztunk a gyomorgörcs ellen. Ha több napig fennáll a probléma, esetleg erősödő fájdalmat tapasztal, mindenképpen vizsgáltassa ki, hogy fény derüljön a panaszok okára és kezelni lehessen.
Borsmentalevél egyéb hatásai
A borsmentalevél segíthet, ha emésztési problémák, hasgörcs, gyomorgörcs nehezíti az életünket. Az emésztőrendszerre gyakorolt pozitív hatásai mellett ugyanakkor vannak egyéb, talán kevésbé ismert javallatai, például légúti megbetegedések kezelése, fejfájás csillapítása, szájápolás, nyugodtabb alvás támogatása, arcüreggyulladás.
A borsmenta Európa szerte őshonosnak számít, az egyes országokban számtalan felhasználási módja terjedt el, vált ismertté és kedveltté. Gondoljunk csak a borsmentás cukorkákra, gyógyszerekre vagy a népszerű borsmenta illóolajokra.
A görcsoldásra sokféle gyógytea, gyógycsepp vagy gyógyszer létezik, vannak esetek, mikor hatásos és elegendő lehet egy természetes készítmény, míg máskor csak a gyógyszer hoz enyhülést.
Hasgörcs és gyomorszájgörcs ellen hogyan alkalmazzuk
A borsmenta hasgörcs és gyomorszájgörcs ellen is alkalmazható. Van, aki inkább a gyógyteáját és van, aki az oldatokat, kivonatokat részesíti előnyben. Természetes eredete mellett kellemes az íze is, sokan szívesen fogyasztják akár rendszeresen is.
A hasfájásnak, hasgörcsnek, gyomorszáj görcsnek számtalan oka lehet, de sok esetben a nehezen emészthető ételek váltják ki a hasi fájdalmakat. A gyomorszáj görcs ellen házilag borsmenta tinktúrával is próbálkozhat, de a borsmentalevél tea is segítségére lehet. 2-3 teáskanál szárított borsmentalevél teát vagy 1 teafiltert 1,5-2 dl forrásban lévő vízzel le kell forrázni és 5 percig állni hagyni. Leszűrés után frissen fogyasztandó! Naponta 2-3 csészével fogyasztható belőle.
A borsmentalevél tea nem csupán az egyik legrégebbi, de talán az egyik leginkább kedvelt ízű, zamatú, gyógytea. Gyomorrontásra, emésztési zavarok kezelésére egyaránt elterjedt. Fő hatóanyaga a mentol kellemes ízvilágot ad a teának, elősegíti a nyálképződést és serkentőleg hat a gyomor nyálkahártyájának működésére is.
Ennek következtében az étel hamarabb továbbjut a gyomorból. Hatóanyagaiban a flavonoidok a mentol támogathatják az epeelfolyást, serkentő hatással lehetnek az epekiválasztásra is. A borsmentalevél teát legtöbben az epeutak, a gyomor – és bélrendszer görcsei elleni pozitív hatásairól ismerik, használják.
Borsmenta tea hatásai – gyomorgörcs ellen
Számos növényi eredetű kémiai vegyületet tartalmaz, melyeknek ismert antioxidáns, egészségmegőrző szerepe. A menta gyógynövényben nincs koleszterin, gazdag illóolajokban, vitaminokban, élelmi rostban, támogatja a vér koleszterin és vérnyomás szabályozását.
Az illóolaj, a mentol fájdalomcsillapító hatással is bír, helyi érzéstelenítő, nyugtató tulajdonságai miatt is kedvelik. A borsmenta gyógynövény nagyszerű ásványi anyag forrás is, például kálium, vas, kalcium, mangán és magnézium is van benne.
Borsmenta tea mellékhatásai
A borsmenta tea mellékhatása lehet a gyomorégés. Aki refluxban, savtúltengésben szenved, számukra nem javasolt a borsmenta tea fogyasztása. Allergiás tünetek is jelentkezhetnek, bőrpír, fejfájás, száj környéki sebek, afták. Kisgyermekek esetén szintén kerülendő a borsmenta alkalmazása, sem teaként, sem bedörzsölésre, se inhalálásra nem használható esetükben.
Hirdetés (X)