Site icon Virágot egy mosolyért

Csalántea szénanáthára, allergiára

A csalán rendkívül egészséges gyógynövény. A vitaminokban, ásványi anyagokban gazdag növény frissen és szárítva is gyulladáscsökkentő és kifejezetten jó hatással van az egész szervezetünkre. A csalántea akkor is jó választás, ha szeretnénk a szénanátha, az allergia ellen természetes módon védekezni.

Csalán jótékonyhatásai, felhasználása

A csalán évszázadok óta az egyik legnépszerűbb gyógynövény. A vitaminokban, ásványi anyagokban és értékes fitonutriensekben gazdag, vadon termő növény külsőleg és belsőleg egyaránt alkalmazható. Tea, tinktúra és kapszula formában is elérhető.

A csalán igazi vitaminbomba. A- és C-vitaminban, vasban, kalciumban, káliumban és mangánban gazdag, emellett pedig a proteintartalma is meglepően magas.

A nyersen csípős növény hőhatására elveszti erejét. A zsenge csalánleveleket hasonlóképpen készíthetjük el, mint a spenótot, az ízük is erre emlékeztet. Főzés után attól sem kell tartanunk, hogy a csalán csípni fog, mert a hő hatására elmúlik a csípőssége.

A csalánlevélből készíthetünk főzeléket, levest, pesztót, fasírtot, tésztaételeket vagy kukoricakását is ízesíthetünk vele. Európa bizonyos régióiban népszerűek a csalánnal ízesített sajtok is.

A csalán természetes gyulladáscsökkentő. Antihisztaminokat is tartalmaz, ezért enyhítheti a szénanáthával összefüggő tüneteket, például az orrdugulást, köhögést, tüsszögést, szem- és orrviszketést.

Gyulladáscsökkentő hatásának köszönhetően ekcémára is eredményesen alkalmazható. Méregtelenítő hatása segít eltávolítani a szervezetből azokat a toxinokat, melyek fokozhatják az ekcéma tüneteit. Teaként fogyasztva javíthatja a bőr állapotát, a viszketést, a kipirosodást, a kiszáradást és az azzal összefüggő fájdalmakat.

Csalántea hozzávalói

Csalántea elkészítése

Allergia vagy ekcéma esetén igyunk naponta 2-3 alkalommal egy-egy csésze csalánteát. Legjobb, ha a teát minden alkalommal frissen készítjük.

Exit mobile version